Як правильно вибрати спортивну секцію для дитини?


Опубліковано 28 Вересень 2018 о 13:54

Блог Діти в місті Львів >  Здоров'я та спорт >  Як правильно вибрати спортивну секцію для дитини?


Як правильно вибрати спортивну секцію для дитини?

Для того, щоб дитина була здорова, вона має бігати, стрибати, плавати, а ще падати та стомлюватися. Де, окрім дитячого майданчику, малеча може оздоровлюватися — читайте у нашому матеріалі.

Designed by Freepik


Важливість занять спортом важко переоцінити. Спорт дисциплінує, тренує витривалість та сприяє правильному фізичному та психічному розвитку. Спорт вчить дитину ставити цілі та досягати їх, бути впевненим у собі та вірити у власні сили.

Але, на жаль, сучасна дітвора веде малорухливий спосіб життя. Смартфони, планшети, відеоігри — усе це негативно впливає на фізичний розвиток. Неправильне «спілкування» з гаджетами загрожує порушенням постави, проблемами з опорно-руховим апаратом, погіршенням зору і загальним відставанням у розвитку.

Для того, щоб діти були здоровими та фізично розвиненими батьки віддають їх у спортивні секції.


Коли починати?Designed by Rawpixel.com


Як тільки дитині виповнюється чотири роки, батьки починають активно шукати спортивну секцію. Варто зауважити, що педіатри не радять займатися певними видами спорту в дошкільному віці. Виключенням можуть бути ті види, у яких маленьких чемпіонів починають готувати ще з 3 років, наприклад, фігурне катання. Але поставте собі запитання, чи хочете ви бачити свою дитину професійним спортсменом, адже не кожна дитина може витримати постійні фізичні та психологічні навантаження. Приймаючи таке рішення, мами й тата мають двічі, а то й тричі зважити всі «за» та «проти» спорту високих досягнень.

Зазвичай педіатри та тренери рекомендують починати займатися спортом після 5–6 років.


Як правильно вибрати?


Сучасні батьки записують дітей у спортивні секції здебільшого через те, що всі так роблять. Але, звичайно ж, всі бажають своїм дітям лише найкращого, і немає нічого поганого в прагненні бачити свою дитину здоровою, фізично розвиненою та щасливою. Ніхто не ставить під сумнів користь від занять спортом, але важливо правильно обрати вид спорту, який не зашкодить вашій дитині.

Тепер поговоримо про проблему вибору. На сьогоднішній день діти мають змогу займатися практично будь-яким видом спорту — все залежить від платоспроможності батьків. Але орієнтуватися ми радимо все ж на уподобання дитини. Першокласник уже в змозі визначитися з видом спорту, яким хоче займатися, звичайно ж, з невеликою батьківською допомогою.Designed by Teksomolika


Вам дуже пощастить, якщо перша ж секція, в яку ви віддасте дитину, буде їй завжди подобатися. Будьте готові перепробувати дві, три, або ж і всі п’ять різних видів спорту. Дитячі смаки часто змінюються і це абсолютно природньо. Більш того, заняття у різних секціях сприятиме всесторонньому розвитку дитини.

Обираючи вид спорту, орієнтуйтеся й на задатки та особливості дитини: спритність, гнучкість, координацію рухів, соціальну активність. Ви можете обрати два шляхи. Перший — віддати дитину на той вид спорту, який розвиватиме вже існуючі якості, наприклад, активну та товариську дитину записати в секцію командного спорту, де її комунікативні навички принесуть успіх. Другий — спробувати «підтягнути» слабкі сторони, тобто віддати трошки незграбну дівчинку на гімнастику або танці.


Різновиди спортивних секцій


Найбільш популярні серед командних видів спорту: футбол, волейбол, хокей, баскетбол. Командні види спорту допомагають швидше соціалізуватися, працювати в колективі, але разом із тим розвивають лідерські якості.


ФутболDesigned by Freepik


На заняття футболом можна сміливо віддавати як хлопчиків, так і дівчаток. Але все ж футбол, волейбол, баскетбол — улюблені хлоп’ячі види спорту, адже бігати за м’ячем хлопці ладні за будь-якої погоди, і у будь-якому віці. До переваг занять цими видами спорту можна віднести можливість займатися на свіжому повітрі. Серед витрат, окрім оплати занять, купівля спортивного взуття та форми.


Хокей


Ще один командний вид спорту, який сприяє розвитку командної роботи, загартовує тіло й дух, але спершу доведеться стати на ковзани. Біль, синці та сльози гарантовані. Крім цього, хокей досить травматичний вид спорту. Витрати на заняття хокеєм будуть значно більші, ніж для футболу: ковзани та хокейна екіпіровка.


Бойові мистецтва


Часто діти цікавляться східними єдиноборствами, такими як: тхеквондо, дзюдо, ушу, айкідо, або українським бойовим гопаком. І це добре, адже так діти вчаться технікам самозахисту, контролю емоцій та набувають відмінної фізичної форми. Секції боротьби — це гарний вибір для гіперактивних діток, адже крім загальної користі для маленького організму, заняття єдиноборствами допомагає добряче «виплеснути» енергію.

Займатися єдиноборствами можуть як хлопці, так і дівчатка.


Дзюдо


Photo: Pixabay


Дзюдо — це не лише бойове мистецтво, це філософія, яка навчить вашу дитину поважати старших, цінувати сім’ю, контролювати емоції та перебувати у гармонії з собою. Для занять дитині буде потрібна зручна спортивна форма, а для змагань доведеться купити спеціальний одяг.


Бойовий гопак


Українське бойове мистецтво набуває популярності серед молоді. Як і східним єдиноборствам, йому притаманна власна філософія, яка заснована на національних традиціях нашого народу. Займатися бойовим гопаком діти будуть у спортивній формі, а для виступів обов’язкова вишита сорочка та шаровари.


Капоейра


Photo: Dendê capoeira


Бразильське бойове мистецтво також побудоване на основі танцю. Заняття капоейрою допоможуть дитині розвивати координацію та відчуття ритму. Діти вчать складні акробатичні елементи, засвоюють навички самозахисту, стають спритними та гнучкими. Для занять знадобиться форма та зручне взуття.


Інші види спорту


Теніс


Теніс дуже корисний та рухливий вид спорту. Заняття тенісом покращують координацію, швидкість та точність рухів. Малеча спочатку вчитиметься відбивати м’яч від стінок, і лиш потім вийде на корт. Варто зауважити, що неправильні тренування можуть нашкодити організму дитини, тому шукайте кваліфікованого тренера з досвідом роботи з дітьми. Крім форми, для занять необхідно буде придбати якісну ракетку та набір м’ячів.


Художня гімнастикаDesigned by Yanalya


Гімнастика — це здебільшого дівчачий вид спорту. Регулярні вправи допоможуть розвинути гнучкість, красиву жіночну фігуру. Що важливо, гімнастика виховує у дівчаток дисципліну, точність і витримку. Крім взуття та купальнику для тренувань, юним гімнасткам буде потрібно спортивне спорядження — м’яч, обруч, скакалка, палиця, стрічка.


ПлаванняDesigned by Welcomia


Плавання — це один з видів спорту, який практично немає протипоказань, допомагає зміцнити імунітет і привчити дитину до дисципліни. Можливо, саме плавання, як перший вид спорту, підійде найкраще.

Ці заняття тренують всі м’язи, але основне навантаження припадає на руки, ноги і спину. У воді знімається навантаження на хребет і формується правильна постава. Плавання сприяє розслабленню, зняттю нервової напруги, вдосконаленню органів кровообігу і дихання.

Для занять дитині знадобляться шапочка, купальний костюм, окуляри.Деякі види спорту бувають протипоказані дітям з медичних причин. Наприклад, дітям зі слабким зором не рекомендовано займатися футболом та контактною боротьбою. Дітям з викривленням хребта не радять займатися тими видами спорту, де за неправильного тренування може бути асиметричний розвиток м’язів, наприклад, теніс, хокей.

Навіть якщо, на вашу думку, дитина абсолютно здорова, ми радимо все ж проконсультуватися з педіатром, перш ніж почати відвідувати спортивні секції.


Важливо пам’ятати — спортивні секції це не реалізація власних прагнень і не галочка в списку батьківських обов’язків, дитина повинна отримувати від спорту задоволення і радість.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук