Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Розклад заходів у природничому музеї на жовтень

Розклад заходів у природничому музеї на жовтень


Жовтень у природничому музеї буде дуже-дуже насиченим – 17 програм, серед яких низка перм’єр – від заходів для дошкільнят до лекції про редагування геному. 


6 жовтня стартує лекція "Тварини у космосі". А чи знаєте ви, що науковці-дослідники почали відправляти тварин у космос задовго до першої висадки людей на Місяць? Ви замислювались, хто перший полетів у космос, ще до усім відомих Білки та Стрілки? А як тварини готувались до космічного польоту? Хто із них став відомим? Як історія увічнила подвиги тварин-космонавтів? Дізнатись відповіді на ці питання ви зможете на лекції про перших пасажирів космічних апаратів.


А от 7 жовтня для вас повторюють "Химерні риби". Демонстрація, яка розповість про мегалодона, білу акулу, рибу-їжака, морського коника рибу-пилу та інших неймовірних мешканців мовчазного підводного царства. Під час екскурсії ви ознайомитеся з неймовірною іхтіологічною експозицією музею, виконаєте тематичний пакет завдань, а завершите подію вашою персональною пригодою – пошуками одного рибного артефакту на території природничого музею.

Цього ж дня почне свою роботу "Лабораторія прянощів"! Це випробування ваших нюхових та смакових рецепторів, подорож крізь час і простір, занурення в часи Імперії майя, Давнього Єгипту та Київської Русі. Це хімічні експерименти над спеціями, виготовлення косметичної маски (та нанесення її на лектора, жах!) та навіть настільна гра.

Також 7 жовтня ви святкуєте день народження видатного фізика Нільса Бора. І робите це на лекції, присвяченій його життєвому шляху. Хто був на циклі "MyWay", той знає, що буде весело та пізнавально, а хто не був – то сам час переконатися в цьому!


12 жовтня проводиться знову інтерактивна екскурсія "Рослини-символи України". Під час неї ви не лише говорите про рослини – ви їх куштуєте, випробовуєте на смак та запах, виконуєте пакет завдань та отримуєте заслужені подарунки.


А вже 13 жовтня на вас чекає прем’єра – демонстрація "Морські тварини та де їх шукати" розповість про загадкових створінь моря – від губок та медуз до велетенських китів. Що на ній буде – поки що загадка – але точно будуть присутні захоплива розповідь, цікавість у ваших очах та дух нових відкриттів.

Програму цього дня продовжить лекція "Марс: історія планети від наукової фантастики до марсіанської колонії". Про 8 планет сонячної системи знають всі. А що саме ви знаєте про Марс? Чому перша асоціація з іншопланетянами, навіть для тих, хто не цікавиться астрономією та науковою фантастикою - це марсіанці? Є бажання підживити мозок дивовижними фактами про Червону планету? То завітайте на лекцію! 

Також цього дня на вас чекає демонстрація з квестом "Твоя перша палеонтологічна колекція". З’ясуєте разом як утворюються викопні рештки та змоделюєте цей процес під час майстер-класу, до якого причетні морські зірки та алебастр! Потримаєте в руках справжні скам’янілості та послухаєте історії про життя істот, які зникли з лиця нашої планети. На завершення відправитесь у палеонтологічну експедицією територією музею та зберете вашу персональну колекцію під час мандрів.

Завершить цей довгий день ботанічний захід "Загадки квіток та суцвіть". Все про будову квітки, різноманіття суцвіть, дослідження під бінокуляром та музейного простору. Якщо вам колись ботаніка видавалось нудною – то тепер спробуєте провести найінтерактивніший та найпізнавальніший урок на цю тему.


17 жовтня спеціальний захід для дошкільнят "Твоя перша палеонтологічна колекція". Складні речі з дорослої версії демонстрації до майбутніх часів та повне занурення у світ палеонтології разом із юними дослідниками, щоб їхні перші відвідини музею стали справжньою захопливою пригодою.


20 жовтня для вас працює Інтерактивна програма "Україна доісторична". Це невеличкий екскурс у часи, коли на території сучасної України не було жодного клаптика суші та панували неймовірні хижі акули та морські рептилії! Скільки це тривало? Що відбувалось під час льодовикового періоду і хто пережив усі халепи зледеніння та пристосувався до нового життя? Як змінювався рослинний світ? Це не повний перелік того, про що ви зможете дізнатись під час інтерактивної екскурсії Палеонтологічним відділом музею. На додачу ви зможете відчути себе справжнім палеонтологом, видобути приховані в "надрах" імпровізованого розкопу справжнісінькі рештки скам’янілостей і під час майстер-класу навчитесь створювати справжню доісторичну прикрасу, яку ви заберете з собою на згадку про цей день неймовірних відкриттів! 


21 жовтня - дино-ранок. Розповіді про світ супер-відомих рептилій з минулого, знайомство з їхніми справжніми рештками та репліками музейних експонатів, вправи з малювання тиранозавра та квест, що поверне вас в юрський період з дослідницькою метою – відшукати яйце динозавра. 

А по завершенні цієї програми класичні "Хижі рослини". Світ рослин, які не проти похарчуватися комахами чи навіть жабами. Ви будете в абсолютній безпеці, хоча й хможете потримати в руках справжню росичку, венерину мухоловку, непентеса, сараценію та навіть рідкісного австралійського цефалота. Насіння росички та захопливий квест також включені до вартості програми.

Окрім того, цього дня можна відвідати лекцію "Біохімія шкідливих звичок". Це розповідь про гени, рецептори, гормони та речовини, які заганяють нас в біохімічні пастки та змушують шкодити своєму організму. Будете досліджувати причини надмірного захоплення їжею, палінням, алкоголем та про вплив наркотичних речовин на біохімічному рівні. 


24 жовтня ще один захід для дошкільнят. І він вперше адаптований для цієї вимогливої вікової групи. "Хімічна лабораторія" - це набір з десяти дослідів, більшість з яких здійснить юний експериментатор сам. Діти будуть досліджувати кольорові ігри індикаторів, приготувавши їх самостійно, розтоплять метал теплотою свого тіла, поекспериментують над щільністю речей, дізнаються, хто ж такі ферменти та зруйнують за їхньою допомогою молоко, а на завершення навіть приготують зубну пасто для слона.


28 жовтня – знову три події для вас. Ранкова мікологічна прем’єра "Гриби: справжні володарі цієї планети". На ній дізнаєтеся про роль цих неймовірних створінь у структурі екосистем нашої планети, з’ясуєте, як ці організми втручалися в історію людства, подивитеся на деяких пожирачів осіннього листя під мікроскопом, потримаєте в руках плодові тіла славетних та загадкових представників цієї групи живих істот. 

Окрім того, цього дня для вас маскується в музеї демонстрація "Мімікрія: гра в імітацію". 4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планети. Природа як величний ілюзіоніст дбає про престиж свого виступу та неохоче розкриває свої секрети. Проте ви маєте шанс зазирнути за лаштунки найцікавішої із вистав та опанувати основи її містифікацій, а в деяких із них навіть взяти участь. Прикинувшись маленьким Давидом, бути могутнім Голіафом? Запросто! Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева? Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого! Ви пройдете щаблями хіт-параду найвдаліших ілюзій природи, подивитеся на них здалеку та зблизька, візьмете участь у кількох таємних експериментах. Побуваєте у ролі квест-детективів, що будуть розслідувати справу, в якій зловмисники скористалися навичками мімікрії. Закріпити свої знання ви зможете у фінальній битві Гри в імітацію – розваги, переможцями якої стають уважні, розумні та кмітливі.


І завершить жовтень лекція-прем’єра "CRISP-R-ослини". Тематична розвідка про свіжі новини у галузі редагування геному рослин. Про те, як ця дивовижна технологія змінює властивості організмів, які види культур хочуть врятувати від знищення за допомогою неї, про надихаючі перспективи та непереборні складнощі на цьому шляху.


Не забувайте реєструватися та дізнаватися всі подробиці програм, які вас зацікавили!


Вік

4+


Телефон

+380 (44) 235 62 66
+380 (96) 448 38 13
+380 (63) 616 49 56


Посилання


Адреса

Київ
вул. Богдана Хмельницького, 15

Як дістатися?

Найближчі ст.метро "Театральна" та "Золоті ворота"