Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

КУЛІШ. Пантелеймон Куліш

КУЛІШ. Пантелеймон Куліш


2 серпня 2019 року о 16:00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття міжмузейного виставкового проєкту, присвяченого 200-річчю з Дня народження однієї з найяскравіших особистостей другої половини ХІХ століття.


Чим цікавий Пантелеймон Куліш сучасному українцеві? «Думаємо, зараз він був тим, кого називають лідером думок: одним з найпопулярніших блогерів з купою фоловерів, гострим на слово критиком, і не тільки літературнопричетних речей, генієм PR-менеджменту та чи не найзатребуванішим автором рецензій» - діляться куратори виставки.


Завдяки діяльності Пантелеймона Куліша з’явилися видання багатьох майбутніх класиків української літератури: Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Олекси Стороженка, Ганни Барвінок, видання творів та біографії Миколи Гоголя.
Пантелеймон Куліш відомий не тільки перекладами творів Шекспіра та Байрона, а й першим переклав Святе Письмо українською.
Як видавець він дбав і про потреби народної освіти. Так, в його друкарні в 1863 році побачила світ перша україномовна арифметика. Упорядкував видання відомий громадський діяч та письменник Олександр Кониський, а кошти на друк зібрав Микола Костомаров.


Зараз нам потрібна актуалізація українських історій успіху. Пантелеймон Куліш якнайкраще надається для цього: письменник, видавець, редактор, літературний критик, творець першого правопису української мови, драматург, фольклорист, художник, культуртрегер, а водночас жива людина з усіма її недоліками.


В експозиції буде представлено цінні прижиттєві видання творів Пантелеймона Куліша та книги, що побачили світ у його друкарні в Петербурзі, з колекції Музею книги і друкарства України. У якості партнера до проєкту долучився Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, який надає матеріали з постановки трагедії «Макбет», здійсненої Лесем Курбасом (за перекладом П.Куліша). Серед цікавинок виставки портрет Пантелеймона Куліша у виконанні Тараса Шевченка (полотно, олія) та портрет Тараса Шевченка, створений Пантелеймоном Кулішем (папір, олівець) з колекції Національного музею Тараса Шевченка.
Також буде представлено ескізи першої марки, присвяченої Пантелеймону Кулішу, - автор Микола Кочубей, а ПАТ «Укрпошта» проведе спецпогашення самої марки (виданої до 200-річчя з Дня народження письменника) на відкритті.
Виставковий проєкт відбудеться за інформаційного сприяння Міністерства культури України.

Куратори виставки: Інна Мочарник та Михайло Довбищенко
Чекаємо на вас 2 серпня о 16:00
Вхід на відкриття – вільний, у інші дні – за квитками музею.

Чекаємо на вас щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00


за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

Контакти: (044) 280-66-23, 280-79-76
 


Вік

10+


Вартість

Дорослий квиток : 30 грн
Дитячий/пенсійний квиток: 10 грн
Студентський квиток : 20 грн


Телефон

+380 (44) 280 79 76
+380 (44) 280 22 10
+380 (44) 280 78 43


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 9, Корпус 9

Як дістатися?

Як проїхати громадським транспортом: Треба дістатися Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра». Їхати до станції «Арсенальна» (Святошинсько-Броварська лінія), далі — автобусом № 24 або тролейбусом № 38 до зупинки «Лавра». До Києво-Печерської Лаври їдуть і маршрутки №№ 470, 520, 527. Як проїхати на машині: Від Європейської площі піднятися вгору по вулиці Грушевського до станції метро «Арсенальна», далі по вулиці Івана Мазепи повз площу Слави.