Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Азбукове королівство магів і янголів



Цієї осені Музей книги і друкарства України вже в 12-те радо зустрічатиме гостей фестивалю "Азбукового королівства магів і янголів". 

Тож запрошуємо вас поринути у світ української дитячої та підліткової книги 14‑17 жовтня 2021 р. разом із найвправнішими магами – письменниками і письменницями, майстрами та майстринями, художниками й художницями, музейниками й музейницями.

Фокусна тема цьогорічного фестивалю пов’язана з важливими проблемами самоідентифікації українського суспільства. Свобода бути собою невід’ємна від поняття прав людини та можливості реалізації її внутрішнього потенціалу. Особливо важливо говорити на ці теми з дітьми та молоддю, оскільки саме вони найсильніше відчувають тиск різних середовищ, де непросто зберегти власне «я», не вступаючи в конфлікт із оточенням. Переформатування стосунків «дорослі-діти», гідність і відповідальність, насильство та ейджизм – ці та інші проблемні питання будуть обговорені під час фестивалю.

Приходьте/ переглядайте трансляції на фейсбук сторінці музею самі та з родинами, адже, крім серйозних бесід, на вас чекають і розважально-пізнавальні активності!

У музеї ви зможете взяти участь у квестах, музейних іграх, майстер класах та автограф-сесіях зі спеціальними гостями фестивалю:

  • відомими українськими дитячими письменницями та письменниками  Зіркою Мензатюк, Іриною Мацко, Іваном Андрусяком, Валентиною Вздульською, Сергієм Пантюком, Галиною Малик, Катериною Штанко, Олександром Дерманським, Тетяною Поставною, Марією Морозенко, Тетяною Стрижевською;
  • шанованими видавництвами «Наїрі», «Букрек», «Асса», «Портал»;
  • відомими українськими художниками та художницями – Василем Чебаником, Ольгою Квашею, Ларисою Пономаренко, Надією Величко;
  • знаними блогерками і письменницями Татусею Бо, Людмилою Горовою та Ольгою Дубчак;
  • тренеркою, коучинею, консультанткою Ольгою Зайченко на спільних читаннях-діалозі на тему як бути собою, постійно працювати над своєю ідентичністю та розбудовою суспільства, вільного від будь-якої сегрегації та дискримінації;
  • історичними реконструкторами Дмитром Чубієм та Катериною Salve на майстер-класах з історії писемності та створення буквиці.

 

Також на фестивалі діятимуть креативна майстерня MaryGroz, арт-ательє «Натхнені зів’ялим листям» і тематичні фотозони.

14 жовтня (четвер) – день урочистостей, відкриття фестивалю та презентації виставок – артбуків, абеткової графіки, книжкової графіки. Інтерактивна програма в цей день реалізована через музейний квест та ігри. На завершення дня насолодитеся міні концертом Сандри Василькової -  юної скрипальки, яка вже має ряд міжнародних перемог.

Ви зможете писати перами на крафтовому папері чорнилами за старовинним рецептом, пошукати музейні скарби та побачити, що оформлення книги може бути справжнім мистецтвом.

15 жовтня (п’ятниця) в Музеї книги і Друкарства України поєднує знайомство з книгами та з їхніми авторами, а також різноманітну інтерактивну програму.

Зокрема, разом із запрошеною майстринею-реставраторкою ви поринете в поезію паперу в її арт-ательє «Натхнені зів’ялим листям» (кожного дня – інша програма від пані Наталі Трубнікової); потрапите у справжній середньовічний скрипторій та писатимете гусячими перами, як Нестор Літописець; малюватимете буквиці (одну з основних прикрас старовинних книг) та створите невеличку книжечку власноруч; гратимете в захопливі музейні ігри та візьмете участь у квесті;  і навіть вирушите на справжні археологічні розкопки!

Саме в цей день можливо познайомитися з авторкою, твори якої включено до шкільної програми, – Зіркою Мензатюк.

16 жовтня (суботу) в Музеї книги і друкарства України можемо назвати днем самовизначення та профорієнтації, бо під час різноманітних майстер-класів цього дня можна приміряти на себе працю ілюстратора книг, палітурника, куратора музейних виставок.

Окремі цікавинки цього дня фестивалю:

  • інтерактивна подорож до Японії з можливістю пограти автентичними японськими дитячими забавками та традиційними ляльками, створити орігамі на майстер-класі, який проведуть майстри Українсько-японського культурного центру;
  • спільне читання та діалог про буття собою, стосунки «дорослі-діти», гідність і відповідальність, насильство, ейджизм, інші види сегрегації та дискримінації, уміння постійно працювати над своєю ідентичністю та розбудовувати вільне суспільство;
  • арт-ательє «Натхнені зів’ялим листям» цього дня проводить  майстерню чарівного зшитку, від фрагментів до цілого;
  • під час майстер-класу від Галини Карпінчук «Лист на бересті» ви дізнаєтеся, як виготовлявся берест, коли і що писали на цьому матеріалі, створите берестяний лист власноруч.

17 жовтня (неділя) продовжуємо знайомство з професіями в царині книг і спадщини – ви приміряєте на себе працю антиквара та інтролігатора.

Під час майстеркласу, який проводить заступниця директора музею пані Людмила Хауха, ви дізнаєтесь, як відрізнити справжню старовинну книгу від підробки. Створите власну декоративну книжечку разом з художницею Оленою Поліщук. Писатимете гусячими перами. Розкриєте таємниці художників-ілюстраторів. Здійсните інтерактивну мандрівку таємничими місцями Києва. Завершите цикл майстер-класів реставраторки паперу пані Наталі «Натхнені зів’ялим листям». Зануритесь у легенди старовинних будинків Києва. Пограєте в музейні ігри та візьмете участь у квесті.

 

Враховуючи ситуацію із COVID-19, фестиваль проводиться у змішаному онлайн і офлайн форматі. Усі події фестивалю ми проводимо, суворо дотримуючись правил безпеки під час карантину. Фестиваль пройде з дотриманням норми розміру приміщення (5 метрів квадратних на людину) та дистанції у 1,5 метри між відвідувачами. Усіх гостей ми запрошуємо у масках.

Програма кожного із форматів окрема. Деталі кожної із програм – при реєстрації. 

Участь в онлайн форматі безкоштовна. Вартість денного вхідного квитка на офлайн версію фестивалю: дорослий – 100 грн; дитячий – 50 грн. Вартість вхідного квитка на три дні фестивалю: дорослий – 200 грн; дитячий – 120 грн.


Вік

5+


Вартість

Дорослий квиток на 1 день фестивалю: 100 грн
Дорослий квиток на 3 дні фестивалю: 200 грн
Дитячий квиток на 1 день фестивалю: 50 грн
Дитячий квиток на 3 дні фестивалю: 120 грн


Телефон

+380 (44) 280 79 76
+380 (44) 280 22 10
+380 (44) 280 78 43


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 9, Корпус 9

Як дістатися?

Як проїхати громадським транспортом: Треба дістатися Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра». Їхати до станції «Арсенальна» (Святошинсько-Броварська лінія), далі — автобусом № 24 або тролейбусом № 38 до зупинки «Лавра». До Києво-Печерської Лаври їдуть і маршрутки №№ 470, 520, 527. Як проїхати на машині: Від Європейської площі піднятися вгору по вулиці Грушевського до станції метро «Арсенальна», далі по вулиці Івана Мазепи повз площу Слави.