Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Фестиваль Давньої Музики

Фестиваль Давньої Музики


У Львівській філармонії відбудеться ХІХ Міжнародний Фестиваль Давньої Музики. Щорічний Міжнародний Фестиваль Давньої Музики у Львові у 2022 році пройде з 9 по 14 серпня. 

 

У дев’ятнадцяте він відбудеться під егідою проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», започаткованого Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика з повномасштабним військовим вторгненням Росії в Україну.

 

Насичена історія Фестивалю — з 2003 року — спонукає пригадати безмір непересічних подій для української культурної сцени. Адже це єдиний в Україні фестиваль, що в такому об’ємі й на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн — вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну. Заснований відомим музикантом Романом Стельмащуком та, після його передчасної смерті продовжений керівницею знаного вокального ансамблю «A cappella Leopolis» Людмилою Капустіною, цьогоріч фестиваль вкотре пройде за опіки Львівської національної філармонії.

 

Впродовж 5 концертних днів буде представлено 6  виняткових програм з творів українського та європейського Середньовіччя, Ренесансу й бароко. На Фестивалі Давньої Музики виступлять відомі українські виконавці та гурти, а також іноземні учасники з Польщі (Уршуля Ставіцька), Німеччини (Норберт Роденкірхен) та Франції (Бенджамін Беґбі). Шедеври старовинної музики символізуватимуть ідею про те, що минуле не мертве — його відгук неминуче сягає сьогодення.

Тому підназвою Фестивалю стане гасло «На вістрі часу». З висоти теперішнього митцям важливо відрефлексувати пройдене, і перебуваючи найближче до нових змін, всупереч небезпекам, рішуче відповісти на виклики часу. Навіть попри воєнний стан в Україні, артистичне життя повинно продовжуватись, і в найскладніших умовах нагадувати нам про переможну життєздатність та цінність мистецького вислову від далекого минулого до ще незнаного майбутнього.

 

Фестивальна преамбула з клавесинних творів XVII–XVIII століть пролунає у виконанні Уршулі Ставіцької 9 серпня. Музика Подбєльського, Шайденманна, Дубена, Фробергера, а також Форкере, Куперена, Дюфлі та Шилдта забезпечить гідний показ розмаїтої культури минулого у сучасному світі, що є головною метою Фестивалю.

Іншою важливою константою Фестивалю Давньої Музики є представлення світові середньовічної та ранньомодерної музичної культури України. Саме тому програма Відкриття під назвою «Дума-Україна» буде озвучена відомим виконавцем на стародавніх інструментах Тарасом Компаніченком 11 серпня. Лунатимуть українські старовинні канти, лицарські пісні та пісні з рукописних збірників XVII–XVIII століть.

 

12 серпня третій фестивальний день ознаменується камерним концертом клавесинної та вокальної музики у супроводі basso continuo — він матиме назву «Очі, повні сліз». Як зазначає соліст, знаний контратенор Роман Меліш, «Ми відчуємо, як любили європейські композитори епох Відродження та бароко». Також виступатимуть  відомі виконавці з Києва: Наталія Фоменко, Наталія  Хмілевська та Дмитро Третяк.

У програмі 13 серпня виконавці поєднають, здавалося б, зовсім далекі інструменти — нікельхарпу, яка і сьогодні широко використовується у скандинавській традиційній музиці та клавесин, що став своєрідним символом аристократичної та вишуканої музики бароко. Відкриватимуть слухачам унікальні інструментальні барви солістки Олена Єременко та Ганна Іванюшенко.

 

У фінальний день Фестивалю, 14 серпня, програма пропонує слухачам приєднатись до двох концертів з європейськими виконавцями. На основі свого великого досвіду середньовічної імпровізації Норберт Роденкірхен використав рідкісні музичні моделі, щоб сплести серію чарівних мелодій у стилі мандрівних музикантів. Читцем старовинних текстів, що доповнять атмосферу давнини, виступить український поет Остап Сливинський. Закриття Фестивалю Давньої Музики у Львові пройде в атмосфері гри провідного європейського ансамблю середньовічної музики «Секвенція»: Норберт Роденкірхен та Бенджамін Беґбі виконають пісні середньовічних воїнів у програмі «Дискордія / Конкордія». 


Вік

0+


Вартість

від: 120 грн
до: 200 грн


Телефон

+38 032 235 81 36


Посилання


Адреса

Львiв
вул. Чайковського, 7