Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Виставка народних ікон

Виставка народних ікон


Львівський скансен відкриє особливу виставку народних ікон на склі

 

Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького запрошує на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського. Відкриття виставки «Крихкіші за скло» відбудеться у суботу, 6 січня, о 15:00 у виставковій залі Музею (вул. Чернеча Гора, 1).

Остап Лозинський (1983-2022 рр.) зібрав одну з найбагатших сучасних колекцій української ікони на склі з Покуття, Гуцульщини та Буковини. Правда, він мав щастя не починати з нуля. Основу колекції заклали його батьки Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські поціновувачі та збирачі українського мистецтва. На час, коли Остап серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала сімнадцять ікон. На відміну від своїх батьків та колекціонерів старшого покоління, майже усі свої ікони Остап придбав уже через другі-треті руки: в антикварних магазинах, на базарах та барахолках, у продавців старовини в інтернет-мережі, а також у старших колекціонерів та їхніх нащадків. Давні ікони купував за гроші, які заробляв власним іконописом, тож таким чином йому вдалося зібрати ще майже дев’яносто творів. Сьогодні Остапова збірка становить понад сотню пам’яток і, є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі.

Важливо, що виставка експонується в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького. В останні роки життя Остап багато взаємодіяв зі Львівським скансеном, планував після хвороби долучитися до його команди і працювати над його розвитком.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи музею Романа Зілінка.

Відкриття виставки заплановане на 6 січня (субота) 15:00 у виставковій залі Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (вул. Чернеча Гора 1).

Виставка ікон «Крихкіші за скло» триватиме з 6 січня по 26 травня.


Вік

0+


Телефон

+380 (32) 29 75 911


Посилання


Адреса

Львiв
вул. Чернеча Гора, 1