Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Реквієм як початок. Від нерозгаданих таємниць до музичного життя

Реквієм як початок. Від нерозгаданих таємниць до музичного життя


Запрошуємо відвідати виставку «Реквієм, як початок. Від нерозгаданих таємниць до музичного життя у Львові в першій половині XIX  ст.»

 

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt і Львівська Національна Галерея Мистецтв ім. Бориса Возницького запрошують відвідати виставку «РЕКВІЄМ ЯК ПОЧАТОК. ВІД НЕРОЗГАДАНИХ ТАЄМНИЦЬ ДО МУЗИЧНОГО ЖИТТЯ У ЛЬВОВІ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XIX СТ.», присвячену музичному життю Львова в першій половині XIX століття та знаковій музичній постаті того часу – Францу Ксаверу Моцарту.

Виставка розгортається довкола найбільш нерозгаданого твору музичної історії – «Реквієм». Саме з нього починається новий етап професійної діяльності Франца Ксавера Моцарта та новий імпульс у розвитку музичної культури Львова.

В експозиції представлені унікальні історичні рукописи, ноти, матеріальні артефакти. Зокрема, скрипка у дерев’яному футлярі віденського майстра першої половини ХVІІІ ст., срібний кубок, вручений видатному львівському скрипалеві Каролю Ліпінському, який разом із Ф.К. Моцартом був одним із організаторів виконання «Реквієм» до 35-ої річниці смерті В.А. Моцарта.

Ці та інші експонати детально розкривають музичну історію Львова першої половини ХІХ століття та одну з центральних подій цього періоду – виконання «Реквієм» у 1826 році, яке символічним чином поєднало долі двох Моцартів у Львові та відіграло важливе значення в консолідації мистецьких сил та професійному становленні музичного життя міста.

Атмосфера тогочасного Львова передана через прижиттєві портрети видатного музиканта та його знаменитого оточення, живописні види Львова, хронометри музичного життя – афіші, графічні роботи із зображеннями тогочасних театральних вистав і балів, зразки одягу першої половини ХІХ століття.
 


Вік

12+


Посилання


Адреса

Львiв
вул. Миколи Коперника, 15