Розширена програма з історії: як підготуватися до НМТ


Опубліковано 22 Листопад 2024 о 10:00

Блог Діти в місті Львів >  Освіта >  Розширена програма з історії: як підготуватися до НМТ


Розширена програма з історії: як підготуватися до НМТ

Photo: Freepik


У МОН остаточно підтвердили, що проведення НМТ-2025 відбудеться за моделлю 3+1. Серед трьох обов’язкових предметів, як і того року, присутня історія України, однак програму дещо розширили. Тепер НМТ з історії охоплюватиме всі теми, що стосуються минулого нашої країни від найдавніших часів до подій початку ХХІ століття. Про те, як урахувати розширення програми під час підготовки до іспитів «Діти в місті» розкажуть прямо зараз.


Зверніть увагу на нашу статтю: Підготовка до НМТ та ДПА 2025 онлайн + офлайн з усіх предметів 


Оновлений перелік тем з історії України


Окрім уже відомих нам завдань, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ століття, майбутнім вступникам необхідно також звернути увагу на такі розділи:

  • «Вступ до історії України»;
  • «Стародавня історія України»;
  • «Русь-Україна (Київська держава)»;
  • «Королівство Руське (Галицько-Волинська держава). Монгольська навала»;
  • «Руські удільні князівства у складі іноземних держав у другій половині XIV – першій половині XVI ст. Кримське ханство».

Особливу увагу варто приділити вивченню давніх культур, таким як трипільська, і періодів Русі, Козацької доби, а також соціально-політичних процесів XIX і XX століть.


Навіщо розширили програму з історії України?



Photo: Freepik


Звичайно, такі важливі зміни не впроваджують без вагомих на це причин. Загалом, такий формат тестування відповідає міжнародним стандартам освіти. До того ж, це дозволяє майбутнім абітурієнтам ґрунтовніше підготуватися до вступу у вищі навчальні заклади, де знання з історії можуть знадобитися навіть для представників тих спеціальностей, що не пов’язані з історією.

Головна мета цих нововведень – покращення якості освіти та сприяння глибшому розумінню учнями важливих етапів історії нашої держави. Зокрема, включення історії Русі-України має допомогти формуванню національної ідентичності та розширенню знань молоді про культурні та історичні корені України.


Читайте також: Як підготуватися до НМТ: ефективні стратегії


Як встигнути підготуватись до НМТ з історії?


Дуже добре, якщо ви заздалегідь почали готуватися до вступних іспитів. Однак, навіть впевнену людину може збентежити раптова зміна вимог і потреба у запам’ятовуванні більшої кількості матеріалу. Найголовніше, що повинен знати кожен абітурієнт – потрібно мати чіткий план, зосередитися на пріоритетах і ефективно використовувати час, що залишився.


1. Ознайомтеся з оновленою програмою

Ретельно проаналізуйте нові вимоги до тестування. Виділіть для себе ключові теми та події, які додаються до програми і визначте, на чому варто зосередити основну увагу.


2. Перегляньте свій план підготовки

Якщо ви вже почали опановувати програму минулих років, не варто припиняти цей процес. Продовжуйте працювати у звичному темпі, це дозволить уникнути плутанини та стресу від різкого перестрибування на початок.



Photo: Freepik


3. Введіть у звичку щоденне виконання тестових завдань

Мова йде не про великі та складні тести, а про короткі тематичні вправи, які дозволять закріпити вивчені теми. Наприклад, на сайті Освіта.ua оберіть потрібний розділ, який ви вивчали напередодні і дайте відповідь на 5-10 питань. Це допоможе перевірити, наскільки добре ви засвоїли матеріал. До того ж, у результаті регулярної практики, ближче до НМТ, більшість тестів відкладуться у пам’яті, тому відповіді ви будете давати «на автоматі».


4. Систематично повторюйте вивчене


5. Не забувайте про відпочинок

У такий стресовий для дитини період їй потрібен регулярний щоденний відпочинок. Навіть проста зміна діяльності та фокусу уваги, щоб перезавантажитися, відволіктися, набратися сил та енергії. Дуже важливо робити паузи, знаходити час для відпочинку та піклуватися про свій організм, щоб мати можливість насолоджуватися життям у такі скрутні часи.


Підготовка до НМТ потребує вашої організованості, наполегливості та вміння правильно розподілити час. Систематизований підхід, регулярна практика і вміння адаптуватися до нових вимог допоможуть впоратися з цим завданням. Запам’ятайте: найкращий результат досягається не шляхом перенапруження, а шляхом стабільної роботи та впевненості у своїх силах.


Читайте також: Що найскладніше в НМТ: на що звернути увагу






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук