Лікування катаракти лазером: що потрібно знати
Опубліковано 31 Жовтень 2024 о 15:00
Блог Діти в місті Львів > Здоров'я та спорт > Лікування катаракти лазером: що потрібно знати
Photo: visium.com.ua
Аутоімунні та системні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма, артрози й артрити — це не єдині, але достатньо поширені причини розвитку катаракти. Помутніння кришталика небезпечне через ризик часткової або повної втрати зору. Однак у разі своєчасного звернення по медичну допомогу вдасться виключити такі наслідки, а часто навіть зменшити залежність від окулярів.
У чому небезпека та особливості лікування катаракти
Здебільшого розвиток катаракти пов'язаний зі старінням організму, наслідком якого стає знос кришталика. Саме тому такий діагноз часто чують пацієнти старше 50 років. Катаракта індивідуальна. Вона може проіснувати в початковій стадії десятиліття, а за наступні 2–3 роки пройти всі, що залишилися, аж до сліпоти.
Помутніння кришталика всередині ока не коригується за допомогою окулярів, контактних лінз або рефракційної операції на рогівці. Сьогодні найефективнішим і найбезпечнішим вважається лікування катаракти лазером за допомогою факоемульсифікації (ФЕК). Це малоінвазивний метод, що передбачає руйнування кришталика на дрібні шматочки з подальшим видаленням через всмоктування.
Ефективність лазерного лікування катаракти: ключові моменти
Лікування катаракти за допомогою лазера — популярна маніпуляція з кількох причин:
- висока точність розрізів за менший час;
- коригування на обох очах за один сеанс;
- швидке відновлення зорової функції (упродовж 1–3 годин);
- мінімальні ризики побічних ефектів;
- більша корекція, ніж у традиційній хірургії;
- відсутність необхідності замінювати штучний кришталик з часом — він розрахований на все життя пацієнта.
Серед важливих особливостей лазерного лікування — його безпека й мінімальний час для виконання маніпуляції. Корекція проходить під місцевою анестезією. Для знеболення лікар використовує очні краплі. Процедура займає не більш як 2 години, включно з підготовкою до операції та відпочинком після неї. Безпосередньо корекція на обох очах триває до 15 хвилин.
Photo: visium.com.ua
Пацієнтам, які страждають від погіршення зору й не наважуються на видалення катаракти, потрібно враховувати: можливості ФЕК на останніх стадіях розвитку патології сильно обмежені. Маніпуляція проводиться, але процес сильно ускладнюється. Набагато легше вона проходить на ранніх стадіях. Тому після виникнення дискомфорту через погіршення зору важливо негайно звернутися по медичну допомогу.