Як привчити дитину до чистоти: корисні поради


Опубліковано 19 Лютий 2024 о 16:00

Блог Діти в місті Львів >  Лайфхаки для батьків >  Як привчити дитину до чистоти: корисні поради


Як привчити дитину до чистоти: корисні поради

Photo: clean-clin.lviv.ua


Акуратність — не вроджена, а набута навичка. Саме тому, вже з дитинства варто привчати малюка до чистоти. Елементарні навички прибирання за собою краще засвоювати у форматі гри, і, звичайно ж — поступово. Так, в домі де живуть малюки, іноді потрібні професійні послуги з прибирання. Але з елементарними завданнями — складанням іграшок, застелянням ліжка та впорядкуванням власних речей — дитина може впоратися самостійно. Корисними порадами, які допоможуть привчити малюка до прибирання, поділимося в нашій статті.


Коли починати привчати дитину до чистоти?


У цьому питанні, вік — доволі відносний. Адже все має відбувати органічно. Вже у 2-3 роки дитина може самостійно складати іграшки та допомагати з елементарними справами по дому. Для малюка у цьому віці, це — захоплива гра. Спільне прибирання іграшок, розкладання посуду з посудомийної машини та інше — все це може стати веселою сімейною традицією, способом провести час разом.

У 4-6 років дитина може допомагати з миттям посуду, самостійно застеляти ліжко, допомагати витирати пил у своїй кімнаті. Чим старшим стає малюк — тим до більшої кількості справ його можна долучати. 

Звісно ж, немає жодних конкретних правил, якими мають бути домашні обов'язки дитини. Все залежить від внутрішнього устрою в родині, темпераменту, звичок та вподобань малюка. Не варто тиснути чи примушувати: лише формат гри, спільні заняття на ненав’язливе долучення до корисних справ стануть чудовим варіантом. Прибирання квартир повинне бути чимось легким, у форматі гри, а не нудним обов’язковим процесом. 


Як привчити малюка до прибирання: правила


Приклад батьків дуже важливий. Почніть з себе. Діти навчаються тому, що бачать. Якщо ви підтримуєте чистоту в будинку і регулярно виконуєте домашні обов'язки, малюки наслідуватимуть ваш приклад. А ще:

  • Допоможіть дитині створити свою власну систему організації. Наприклад, розмістіть ящики чи полиці на її рівні, щоб дитина могла зберігати там свої іграшки та речі зручно.
  • Використовуйте прості інструкції та демонструйте приклад. Наприклад, показуйте, як складати іграшки в коробку та закликайте дитину наслідувати вас.
  • Визначте конкретні обов'язки для дитини, які відповідають їхньому віку та можливостям. 
  • Хваліть дитину за успіхи, будьте терплячими, навчаючи корисним звичкам чистоти. 

Поступове впровадження домашніх обов'язків, позитивне підкріплення та приклад з боку батьків стануть основою для формування у малюка відповідальності та навичок самодисципліни. Розуміння і терплячість зі сторони батьків грають ключову роль у цьому процесі, який, безумовно, стане цінним внеском у розвиток особистості та підготовку до дорослого життя.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук