Як допомогти дитині вивчати математику


Опубліковано 17 Січень 2024 о 16:00

Блог Діти в місті Львів >  Освіта >  Як допомогти дитині вивчати математику


 Як допомогти дитині вивчати математику

Photo: freepik.com


Останні звіти ЮНІСЕФ показують, що українські школярі найбільше зіштовхуються з труднощами під час навчання математики. Виявляється, 68% опитаних учнів вважають математику найскладнішим предметом у школі. Не відстають і інші точні науки, як-от хімія та фізика, які також викликають труднощі.

Освітня платформа Mathema, яка проводить індивідуальні уроки математики з репетиторами, зібрала кілька порад про те, як батьки можуть допомогти дитині вивчити математику. 


Як допомогти дитині вивчати математику? 


Зверніться до репетитора з математики


Найкращим способом допомогти дитині з математикою — звернутися до репетитора. Це допоможе слідкувати за їх прогресом і виявляти будь-які складнощі, з якими вони можуть зіштовхнутися. З онлайн-репетитором можна розробити план домашніх завдань і стратегії, які допоможуть учню досягти кращих результатів у навчанні.


На сайті Mathema батьки можуть обрати викладача за різними критеріями: знайти репетитора з математики у Львові, підготуватися до НМТ, допомогти з домашнім завданням і обрати навчальну програму, наприклад “НУШ” чи “Росток”.


Створіть комфортні умови для занять


Важливо, щоб ваша дитина мала все необхідне для ефективного онлайн-навчання з математики. Подбайте про те, щоб у неї був комп'ютер, надійне інтернет-з'єднання і відповідні програми для доступу до математичних ресурсів. Також не забудьте стежити за тим, як ваша дитина користується інтернетом, щоб уникнути небажаних сайтів чи програм.

Завдяки цьому, ваша дитина зможе використовувати всі переваги онлайн-курсів з математики. Вона матиме доступ до широкого спектра ресурсів: від підручників до відеоуроків, зможе вивчати різні методики навчання і працювати з репетиторами для отримання додаткової допомоги. Навчання в комфортному темпі та можливість повторення матеріалу, коли це потрібно, допоможе їй краще засвоїти знання і підготуватися до іспитів.


Дозвольте дитині проводити уроки для вас


Один з найкращих способів дійсно добре щось зрозуміти — це навчити когось іншого. Це підтвердить будь-який вчитель. Навіть коли здається, що ти знаєш щось дуже добре, спроба пояснити це комусь іншому змушує тебе дійсно глибше зрозуміти тему, підібрати нові способи пояснення. 

І ось як це можна застосувати вдома: коли натрапляєте на питання, на яке самі не знаєте відповіді, скажіть про це своїм дітям і попросіть їх розібратися в темі настільки добре, щоб пояснити вам. Навіть якщо вони зможуть допомогти лише трохи, це може бути тим поштовхом, який допоможе вам разом знайти відповідь.


Використовуйте заохочення


Коли дитина докладає старань, скажіть їй, що ви це помічаєте і пишаєтеся нею. Позитивне підкріплення, як-от похвала або маленькі винагороди за досягнення, дійсно може підняти настрій і мотивувати, навіть коли важко.

Не забувайте, що навчання — це не тільки про знання, а й про мотивацію. Відзначайте їхні успіхи, допомагайте їм пройти через труднощі і дайте їм потрібні інструменти для успіху. І так, іноді невеличка винагорода, як похід у кіно або трохи більше часу за комп'ютером, може бути чудовим способом показати, що ви цінуєте їхні зусилля та досягнення.


Будьте залученими в процес


Як батьки, ми можемо реально допомогти нашим дітям у їх онлайн-навчанні з математики, просто беручи активну участь у цьому процесі. Це не обов'язково означає сидіти поруч з ними на кожному уроці, але можна, наприклад, спілкуватися з ними про те, чого вони вчаться, або навіть приєднуватися до онлайн-семінарів разом з ними, коли це можливо. Така участь не тільки допоможе їм у навчанні, але й зміцнить ваш зв'язок з дитиною.

Також ви можете регулярно спілкуватися з онлайн-репетитором для контролю знань. Він розповість корисну інформацію про вашу дитину, труднощі та успіхи. Це допоможе тримати руку на пульсі. 


Висновок


Як батьки, ми можемо дуже допомогти нашим дітям скористатися всіма перевагами онлайн-навчання з математики. Це не тільки про те, щоб забезпечити їм доступ до інтернету та комп'ютера. Ми можемо встановлювати реальні цілі, допомагати їм з організацією та навчанням, а також забезпечувати потрібні матеріали та підтримку. 

Коли ми активно беремо участь у їхньому навчальному процесі, ми не тільки допомагаємо їм вчитися краще, але й робимо цей досвід більш приємним і ефективним. З підтримкою, діти можуть досягти великих успіхів у математиці та закласти міцну основу для майбутніх знань.

 

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук