Чому підлітки часто помиляються з вибором професії


Опубліковано 13 Грудень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Львів >  Чому підлітки часто помиляються з вибором професії


Чому підлітки часто помиляються з вибором професії

Photo: Freepik


Вибір професії є ключовим рішенням для підлітків, на яке часто впливають різні фактори, які можуть призвести до помилок. Розуміння цих проблем може скеровувати батьків у підтримці підлітків на цьому важливому етапі.

«Діти в місті» зібрали добірку порад та спостережень, які можуть знадобитися батькам.


Вплив зовнішнього тиску


Вибираючи професію, підлітки часто піддаються тиску однолітків або очікуванням суспільства. На них може вплинути вибір друзів або суспільні норми без урахування власних інтересів і сильних сторін.

Сімейні очікування можуть сильно вплинути на рішення підлітка про кар'єру. Діти можуть намагатися дотримуватися сімейної традиції, обираючи конкретну професію. Це може затьмарити справжні інтереси чи таланти підлітка.


Читайте також: Як допомогти підлітку вибрати майбутню професію: нетипові ідеї


Відсутність самодослідженняPhoto: Freepik


Підліткам може бракувати вибору серед різноманітних варіантів кар’єри через обмежену інформацію чи досвід. Це може призвести до вибору звичайних професій без вивчення справжніх пристрастей дітей.

Неадекватна професійна орієнтація чи консультування в школах можуть залишити підлітків непоінформованими про доступні кар’єрні шляхи чи навички, необхідні для різних професій.


Нереалістичні очікування та дезінформація


Певні професії можуть бути привабливими або невірно представленими в медіа, що призводить до нереалістичних очікувань. Підлітки можуть ідеалізувати кар'єру, не розуміючи реалій цих сфер.

Дезінформація або відсутність знань про перспективи роботи, очікувану зарплату чи майбутнє певних професій може ввести підлітків в оману при виборі професії.


Що можуть зробити батьки


Photo: Freepik


Батьки можуть заохочувати підлітків досліджувати свої інтереси, сильні сторони та цінності через стажування, волонтерство або знайомство з різними галузями.

Підтримка відкритого спілкування та надання вказівок без нав’язування очікувань дозволяє підліткам вільно обговорювати свої прагнення та проблеми.

Звернення до консультантів з кар’єри або наставників може надати підліткам уявлення про різні кар’єрні шляхи, необхідні навички та реалістичні очікування.

Батьки можуть допомогти підліткам зрозуміти практичні аспекти професій, такі як вимоги ринку праці, потенційні виклики та майбутні перспективи.

Заохочення гнучкого мислення та здатності адаптуватися дозволяє підліткам сприймати зміни та шукати різні шляхи, якщо це необхідно.


Батьки можуть підтримати своїх дітей у зваженому та успішному виборі професії. Враховуйте підводні камені, з якими стикаються підлітки і пропонуйте практичні рішення.


Вам може знадобитися наша стаття: Як вибрати професію: покроковий план для підлітка


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук