Як вивчати логіку і математику з дітьми у ігровій формі


Опубліковано 20 Жовтень 2023 о 15:00

Блог Діти в місті Львів >  Освіта >  Як вивчати логіку і математику з дітьми у ігровій формі


Як вивчати логіку і математику з дітьми у ігровій формі

Photo: smarton.biz


Навчання дитини в ігровій формі з раннього віку є одним із найефективніших способів розвитку її інтелекту та здатності до логічного мислення. Ігри на логіку та математичні завдання допомагають розвивати у дитини логічні здібності, здатність аналізувати та розмірковувати. Вони також вчать дитину арифметиці та цікавої математики, що може підвищити її успішність у школі.


Онлайн-платформа SMARTon із завданнями на логіку для дітей дозволяє налаштувати складність завдань з урахуванням індивідуальних особливостей дитини та її віку.


Це означає, що кожна дитина займатиметься за своїм рівнем, що своєю чергою дозволить їй швидше і краще засвоювати матеріал і розвиватися.


З якого віку можна починати займатися логікою та математикою?


Єдиної думки з цього приводу немає, але багато педагогів вважають, що можна починати вже з дошкільного віку. Діти молодшого та початкового шкільного віку особливо підходять для такого навчання. Діти в цьому віці дуже цікаві і захоплюються новими знаннями, тому їм легше вчитися в ігровій формі.


Яку користь приносять такі ігри?


По-перше, вони допомагають розвивати логічний аналіз і здатність розмірковувати. По-друге, математичні ігри на логіку покращують пам’ять, збільшують концентрацію уваги й розвивають швидкість реакції. По-третє, ігри на логіку та математичні завдання можуть допомогти дитині краще зрозуміти навколишній світ, знаходити відповіді на питання та вирішувати повсякденні завдання.

Ви можете займатися з дитиною в будь-який зручний для вас час, вирішувати цікаві вправи й ігри, які допомагають розвивати увагу, пам’ять і логічне мислення. Є можливість відстежувати прогрес дитини, стежити за її успіхами і бачити, де ще потрібно старанніше працювати.


Як краще організувати ігровий процес з комфортом для дитини?


Ось кілька хороших рекомендацій:

  • Надайте дитині можливість самостійно вибирати завдання з кількох варіантів. Це допоможе їй відчути себе більш автономною та зацікавленою у навчальному процесі.
  • Створіть ігрову атмосферу. Дитина повинна відчувати, що така математична гра — це не тільки навчальна задача, але і можливість розважитися і насолодитися часом із батьками.
  • Грайте разом з дитиною. Покажіть, що ви також зацікавлені у грі, і підтримайте її, коли у нього виникнуть труднощі. Дитина буде рада отримати допомогу і навчитися нових речей разом із вами.
  • Визнайте досягнення. Похваліть малюка, коли він виконує цікаві задачі на логіку. Це допоможе йому відчути себе успішним і мотивованим на подальші зусилля.
  • Дозвольте маленькому учневі робити помилки. Помилки — це частина процесу навчання. Не бійтеся припустити, що ваша дитина може зробити помилки, і не надавайте їм занадто великого значення. Натомість спробуйте допомогти їй зрозуміти, як вона може виправити свої помилки.
  • Слідкуйте за часом занять, щоби дитина не втомилася і не втратила інтерес до навчання. Завжди залишайте місце для додаткових розваг за межами навчального процесу.


Ігри онлайн на логіку — це захоплюючий спосіб для дошкільнят та учнів молодших класів розвивати логічне мислення та арифметичні здібності. Починати займатися математичними задачами на логіку можна з раннього віку. Вправи, які ви знайдете на платформі SMARTon, приносять безліч користі: вони тренують пам’ять, аналізувальні та розмірковувальні здібності, а також розвивають вміння вирішувати складні завдання.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук