Збираємо дитину в дитячий табір: список речей і рекомендації для батьків
Опубліковано 21 Травень 2021 о 10:00
Блог Діти в місті Львів > Оглядові статті > Збираємо дитину в дитячий табір: список речей і рекомендації для батьків
Photo: Freepik
Зовсім скоро стартують перші зміни в дитячих таборах. Хтось поїде в табір уже не в перший раз, а деякі сім'ї зіткнуться зі зборами дитини вперше. У відпочинку в дитячих таборах є маса переваг. За два-три тижні активного відпочинку дитина швидко дорослішає, стає більш відповідальною і самостійною.
Більшість дітей мріють про дитячі табори. Це не дивно, адже програми таких закладів дуже насичені й різноманітні. Найоптимальніший вік для першої поїздки в табір - 8-9 років. Саме в цьому віці дитина вже спокійно може залишитися без батьків на тривалий час, вміє себе обслуговувати і здатна дотримуватися графіка. «Діти в місті» зібрали практичні поради, які допоможуть вам підготувати дитину до поїздки в табір.
Якщо ви ще не вибрали табір для школяра, зверніть увагу на нашу добірку дитячих таборів по всій Україні. Тут ви знайдете табори на будь-який смак.
Незабутній досвід
Є невелика категорія дітей, які не люблять табори. Це діти, які відчувають себе некомфортно в великих групах, не люблять публічних виступів. Таким дітям важко дається спілкування з однолітками і соціалізація в нових колективах. Здебільшого діти просто обожнюють табори і з нетерпінням чекають зустрічі з новими друзями.
Детальніше про переваги дитячих таборів читайте в нашій інфографіці.
Інфографіка: «Діти в місті»
Читайте також: Топ-10 причин відправити дитину в літній табір
Підготовка до поїздки
Перед поїздкою обов'язково проведіть з дитиною виховні бесіди.
Що потрібно обговорити:
1) Правила розпорядку та поведінки в таборі
Дитина повинна розуміти, що в таборі їй доведеться жити за встановленими правилами. Якщо вдома школяру дозволяють багато чого, то в таборі йому доведеться лягати спати після відбою, їсти за розкладом і купатися в морі за часом.
2) Правила особистої гігієни
Проговоріть з дитиною, що в таборі їй доведеться самостійно стежити за гігієною, без нагадування дорослих. Обговоріть, як часто дитина повинна чистити зуби, мити голову, прати особисті речі. Якщо є прогалини в навичках, навчіть до від'їзду. Нагадайте, що речі потрібно тримати в чистоті та порядку.
3) Взаємодія з дорослими
Як правило, на кожних 10-15 дітей в таборі є один вожатий або куратор, який стежить за дотриманням порядку, безпекою дітей та їх комфортом. Поясніть дитині, що до дорослих не соромно звертатися за допомогою, особливо коли виникли проблеми з самопочуттям або іншими дітьми.
4) Конфліктні ситуації
Дитячий колектив формується за тими ж правилами, що і дорослий. Тільки діти ще не вміють контролювати свої емоції і часто йдуть на погані вчинки в гонитві за тим, щоб стати лідерами або сподобатися оточуючим. Обговоріть з дитиною, як чинити в тих чи інших конфліктних ситуаціях, яких дітей варто уникати. Розкажіть про особисті кордони, відповідальність та наслідки необдуманих вчинків.
При розмові не лякайте дитину страшилками, а просто обговоріть ситуації, які можуть виникнути в таборі.
Що взяти з собою
Перелік речей, які потрібно брати в табір, сильно відрізняється від типу закладу та місця розташування. У гори доведеться взяти більше теплого одягу і спортивного взуття, а на море акцент потрібно буде зробити на шортах і футболках. Обов'язково вивчіть інструкції на сайті табору, оскільки кількість речей і предметів особистої гігієни залежить від закладу. Наприклад, в деяких таборах рушники та постіль доведеться везти з собою. В інших же надають все, включаючи мило, шампуні та гелі для душу.
У всіх таборах повинен бути медпункт з усіма необхідними ліками, тому аптечку дітям збирати не потрібно. Винятком є індивідуальні препарати, які п'є дитина.
Якщо дитина маленька, її речі варто помітити ініціалами. Дорослим дітям можна скласти список речей, за яким вони перед від'їздом будуть збирати валізу.
Що взяти з собою:
- футболки та майки, шорти, лосини,
- купальник (якщо табір знаходиться на морі або там є бассейн),
- теплий спортивний костюм,
- 1-2 святкових комплекти для вечірніх дискотек,
- нижня білизна, шкарпетки з запасом, піжама,
- взуття (спортивне, пляжне, тапочки для душу, тапки для кімнати),
- головний убір, сонцезахисні окуляри,
- одяг для занять на гуртках,
- рушник, постіль (при необхідності).
Інфографіка: «Діти в місті»
Засоби особистої гігієни:
- шампунь, рідке мило, господарське мило, мочалка,
- зубна щітка і паста,
- гребінець, резинки, компактний фен (при необхідності),
- паперові носові хустки, вологі серветки,
- сонцезахисний крем,
- бактерицидний пластир,
- гігієнічна помада, манікюрні ножиці,
- браслет від комарів.
Намагайтеся збирати речі разом з дитиною, щоб вона могла без зусиль знайти потрібний їй одяг в таборі. Відзначимо, що питання грошей і гаджетів дуже індивідуальне. Наприклад, в таборах, присвячених соцмережам, гаджети є невід'ємною частиною програми. В інших закладах телефони можуть бути під забороною. Ознайомтеся з правилами вашого табору, щоб розуміти, які речі можна дати дитині з собою.
Зверніть увагу, що в деяких тематичних таборах дітям будуть потрібні костюми або певне спорядження. Подбайте про це заздалегідь.
Якщо дитина морально ще не готова їхати від батьків, або у батьків немає можливості везти школяра в табір через всю Україну, можна вибрати міський табір, який забезпечить не менш цікаве дозвілля та незабутні враження.
Детальніше про табори читайте в нашій добірці: Міські дитячі табори 2021 у Львові та Львівській області